Make your own free website on Tripod.com

Persų ilgaplaukė katė

 

 

Be abejo, garsiausia ir populiariausia katė pasaulyjeyra persų ilgaplaukė. Egzistuoja tiesiog neįtikėtina gausybė šių kačių spalvų ir raštų variantų.Persų katės priežiūrai teks skirti nemažai laiko. Tai idealus gyvulėlis žmogui, kuris norėtų prieraišios katės ir kasdien mielai šukuotų jos kailį.

 

Kailis. Persų katės kailis purus, plaukus ilgas, plonas, tankus, švelnus kaip šilkas. Veislei būdinga plaukų apykaklė ir itin pūkuota uodega.Gražiausios persų katės būna rudenį ir žiemą, nes pavasarį ir vasaros pradžioje nusišeria.

Spalvos:
Vienspalvės (Solid division)
.Vienspalvės Persų katės neturi jokių kito atspalvio dėmių ar šešėlių savo kailyje. Visos vienspalvės katės (išskyrus baltas), turi vario spalvos akis. Baltos Persių akys gali būti vario spalvos, mėlynos arba šių dviejų spalvų kombinacija.
Sidabrinio ir auksinio atspalvio (Silver and gold division). Sidabrinio ir auksinio atspalvio Persų katės turi mėlynas arba žalias akis, kurios yra apvestos arba papuoštos juoda spalva.
Margos (Parti color division), Šešėlinės ir dūmo spalvos (Shaded and smoke division).Visos šešėlinės ir dūmo spalvos, ir margos Persės turi vario spalvos akis.
Rainos (Tabby division). Rainų Persų kačių akių spalva varinė. Tik sidabrinį atspalvį turinčių rainių akys žalios arba šviesiai rudos.
Dvispalvės (Bi-color division). Dvispalvės Persės turi vario spalvos akis. šios katės gali būti dviejų tipų. Vienos yra tipiškos t.y. turi baltas kojas ir pilvą, o kitos yra baltos katės turinčios kitos spalvos dėmių.
Himalajų (Himalayah division). Himalajų katės išvestos poruojant Persų kates su Siamo katėmis. Jos yra Persų katės su Siamo kačių kailio spalvomis.
Kūnas .Idealus Persų katinas turi būti stambaus sudėjimo, meilios veido išraiškos ir švelnių, apvalių kūno linijų. Didelės, apvalios, plačiai išdėstytos akys prisideda prie bendro vaizdo ir išraiškos. Ilgas storas kailis pabrėžia katės apvalumą.
Plati kaukolė daro galvą apvalią, masyvią. Kaklas trumpas ir storas. Nosis trumpa, riesta ir plati. Akys įspūdingos spalvos, didelės ir apvalios.Kadangi yra toli viena nuo kitos, tai suteikia snukiui meilią išraišką. Kūnas žemo tipo, platus, truputį įlinkęs per pečius. Vienodai masyvus tiek pečių, tiek ir pasturgalio srityje. Raumeningas, be jokių nutukimo požymių.
Kojos: trumpos, storos ir stiprios. Priekinės kojos nesulinkusios. Užpakalinės kojos tiesios žiūrint iš užpakalio.
Temperamentas

Persų ilgaplaukės- vienos romiausių kačių. Dažnai sakoma, kad tai klusnios nepaslinkšės. Persų katės dievina glamones ir švelnumą. Tai draugiškos, gero būdo katės,bemaž niekada neparodančios nagų. Jos apsigimusios nemušeikos. Tai viena iš jų darnaus bendro gyvenimo su šunimis ir kitomis katėmis katėmis priežaščių.