Make your own free website on Tripod.com

 

 

                               Egzotiškosios katės                                                          

 

 

Egzotiškosios katės yra trumpaplaukės persų kačių variantas. Šios katės labai tinka žmonėms, kuriuos žavi persų katės, bet kiauras dienas šukuoti kailio jie nenori. Egzotiškosios katės būna visų persų kačių spalvų,abi veislės dažnai mišrinamos.

Kūnas. Egzotiškoji katė vidutinio didumo (būna ir didelių), stambių kaulų. Kūnas proporcingas, krūtinė plati, pečiai ir nugara raumeningi, kaklas trumpas irstoras. Kojos tvirtos, trumpos, palyginti su kūnu, uodega trumpa. Galva apvali, masyvi ir proporcinga, kaukolė plati, žandai putnūs, didelėsgyvos, nepaprastai išraiškingos akys tolinuo viena kitos; jų spalva priklauso nuo kailiuko spalvos- jos gali būti vario spalvos, tamsiai oranžinės, žalios ar mėlynos.

Kailis. Kailiukas minkštas ir tankus; jis turi būti ne prigludęs, o šiek tiek papuręs.

Spalvos. Egzotiškoji katė- tai trumpaplaukėpersų katė, todėl pripažįstami visi persų kačių spalviniai variantai.

Vienspalvės katės. Vienspalvės egzotiškosios katės gali būti baltos, juodos, melsvos, rausvos, kreminės, šokoladinės ir alyvinės.tokių kailiuko spalvųkailio katės turi oranžines akis, norsbaltų kačių akys gali būti mėlynos arba kitų spalvų.

Margos katės. Matrgos katės-tai spalvotos katės su baltais lopais. Variantų būna įvairių, ir kiekvienas turi savo pavadinimą- nelygu baltų lopų dydis ir pobūdis.

Vanai - bemaž visiškai baltos egzotiškosios katės su dviem spalvų dėmėm ant galvos ir spalvota uodega.

Dvispalvių kailiukas visada vienspalvis, o balti lopai sudaro ne daugiau kaip trečdalįkūno paviršiaus.

Vėžlio kiauto piešinio katės. Katės, kurių kailiuką sudaro skirtingų spalvų (lopai be baltų), vadinamos vėžlio kiauto piešinio katėmis.Pagrindinės vėžlio kiauto piešinio katės spalvos- juoda ir jos vediniai, tai melsva, šokolado, alyvų.

Rainės. Rainos katės būnaketurių rūšių: taškuotos, tigro kailio piešinio, dėmėtos ir marmuro piešinio. Rainėsgali būti juodos, rausvos, kreminės, melsvos, šokolado ir alyvų spalvos. Rainumas turi būti ryškus.O akys oranžinės arba vario spalvos.

Katės su žymėmis. Egzotiškųjų kačių kūnospalvos irausyčių,snukučio, letenėlių, uodegos kontrastas turi būti ryškus.Šios katės su žymėmis būna tų pačių spalvų kaip ir persų katės su žymėmis. Egzotiškųjų kačių augintojai stengiasi išvesti kates tamsiai mėlynomis akimis.

Temperamentas

Egzotiškosios katės yar taikios, paklusnios, ramaus būdo. Apskritai jų charakteris toks pat kaip persų kačių. Balsas švelnus, malonus, bet miaukia jos retai. Egzotiškosios katės paprastai gražiai sutaria su kitomis katėmis ir šunimis. Pakančios vaikams. Ši veislė neįkyri. Paprastai egzotiškosios katės gana savarankiškos, nors brangins jūsų draugiją ir džiaugsis myluojamos.